[Kyber Netwok] KyberSwap, Cronos Ağına En İyi Kur Oranlarını ve Sermaye Verimliliğini Getirdi

KyberSwap DEX Toplayıcı ve likidite protokolü, alım satım yapacaklar için en iyi fiyatları ve Cronos zincirindeki LP’ler için de daha yüksek getiri ve sermaye verimliliğini sağlıyor.

KyberSwap (önceden DMM olarak biliniyordu) bir DEX toplayıcı ve DeFi’nin ilk çok zincirli dinamik piyasa yapıcı protokolüdür.

Geçtiğimiz sene gerçekleşen Ethereum’daki beta lansmanımızın ardından, Polygon, BSC, Avalanche ve Fantom ağlarına da başarıyla yayıldık. Son olarak da Cronos’tayız! (Daha fazla ağ seçeneği yolda ?)

  • Toplam Ticaret Hacmi: 4.6 milyar doların üzerine çıktı.
  • 15.000'den fazla likidite sağlayıcısına 15 milyon doların üzerinde ödül verildi.
  • Yükseltilmiş Likiditede tüm zamanların en yüksek değeri olan ~500 Milyon Dolara ulaştı ve 50 Milyar Dolarlık TVL değerine ulaşıldı.
  • Coin98 Wallet, Kattana Trade, Rome Terminal gibi Dapp’lerin yanı sıra 1inch, Paraswap, 0x API, Matcha ve Slingshot gibi önde gelen toplayıcılar tarafından entegre edildi.

KyberSwap, Cronos ağında piyasaya sürülen ilk büyük DEX toplayıcı protokolüdür. Ekip olarak; Cronos yatırımcıları, likidite sağlayıcıları ve Dapp geliştiricileri için en iyi token fiyatlarını ve gelişmiş likiditeyi sağlama misyonu ile yola çıktık.

Cronos yatırımcıları artık en iyi fiyatlarla alım satım yapabilirler; likidite sağlayıcıları, tümü tek bir kullanıcı dostu, güvenli arayüzde toplanan sistemler ile daha yüksek getiriler elde edebilirler.

Cronos Nedir?

Cronos, Crypto.org blok zincirine paralel olarak çalışan bir EVM zinciridir. Ethermint üzerine inşa edilen Cronos, geliştiricilere DApp’lerini Ethereum ve EVM uyumlu zincirlerden anında taşıma yeteneğini, Particle B’nin 100 milyon dolarlık EVM fonundan sağlanan fon ile Crypto.com’un 10 milyon üzeri kullanıcı tabanına erişim sağlamayı ve bu sayede DeFi ekosistemini büyük ölçüde ölçeklendirmeyi amaçlıyor. Bu köprüyü kullanarak CRO varlıklarınızı Crypto.org zinciri ile Cronos zinciri arasında köprüleyebilirsiniz.

Cronos’a Daha İyi Token Fiyatları ve Likidite Getirdik

KyberSwap, yatırımcıların token varlıklarının kullanımını en üst düzeye çıkarmak için en iyi oranları almalarını sağlayan, sermaye açısından son derece verimli ve esnek bir likidite protokolüdür.

Alım satım yapacak bireysel kullanıcılar ve Dapp’ler, farklı Cronos DEX’ler arasında dinamik ticaret yönlendirmesi yoluyla herhangi bir kripto parayı en iyi fiyatlar ile takas edebilirler. Ayrıca, tipik AMM’lere kıyasla TVL’nin çok küçük bir bölümünde KyberSwap, popüler token çiftleri için daha iyi likidite ve çok daha düşük kayma oranı sağlayabilir, bu sayede likidite sağlayıcıları daha yüksek sermaye verimliliği ve getirisinden yararlanır.

Lansman ile birlikte kendi KyberSwap havuzlarımızdan ayrı olarak, diğer 3 DEX’in havuzundan (Cronos ağında) likidite topluyoruz:

  • VVS Finance
  • Cronaswap
  • Crodex

KyberSwap ile artık diğer merkeziyetsiz borsalarda dolaşıp en iyi fiyatları bulmak zorunda kalmayacaksınız. Çünkü Kyber DEX’leri sizin için tarayıp, size en iyi rotayı bulacak!

Bu, Cronos’ta 1 Milyar $’lık birleşik TVL’ye (toplam değer kilitli) sahip 1000'e yakın likidite havuzu olduğu anlamına gelir. Böylece yatırımcıların Cronos’ta 100'den fazla token için alım satım yapmasına izin verilir!

Bu sistem, entegre DEX’lere hacim kazandırırken; Cronos ekosistem kullanıcılarına, Dapp’lere ve NFT oyunlarına genel alım satım ve likidite sağlama deneyimi için iyileştirme getirecek!

Cronos’taki KyberSwap işlem ücretlerinin bir kısmı KyberDAO’ya ve ardından KNC seçmenlerine gidiyor. (Diğer ağlar için de geçerli olan bir Kyber mekanizmasıdır.)

Cronos Ağına Erişme ve Ağda Varlıkları Köprüleme (Cronos Ağına Geçiş)

  • Ethereum/Diğer ağlardan Cronos’a geçiş: KyberSwap’ta ağınızı Cronos’a geçirmek veya ağınızı doğrudan Metamask Cüzdanınızda ‘Cronos’ olarak değiştirmek için sağ üst köşedeki ağ butonuna tıklayın. (Varsayılan ağ Ethereum’dur, bu sebeple buton ilk başta Ethereum olarak görünebilir. Başka bir ağda ve KyberSwap’a bağlı iseniz o ağın ismi görünecektir.)

Not: KNC token şu anda Cronos ağında mevcut DEĞİLDİR. KNC desteği eklemek için Cronos ve Crypto.com ekipleriyle yakın bir şekilde çalışıyoruz. Yani şu an KNC için Cronos Köprüsü kullanılamaz, lütfen kullanmak istiyorsanız Cronos ağında var olan varlıklar için deneyiniz.

Cronos’ta En İyi Fiyatlarla Nasıl Ticaret Yapılır?

KyberSwap’ın “Takas” sayfasında, alım satım yapmak istediğiniz iki token’ı seçmeniz yeterlidir.

KyberSwap’ın Dinamik Ticaret Yönlendirme algoritması, sizin için en uygun al-sat yollarını ve en iyi fiyatları belirleyip seçmek için otomatik olarak Cronos’ta birden fazla DEX’i arayarak likidite toplar! Tam olarak hangi DEX’lerin ticarete dahil olduğunu ve aralarındaki yüzde dağılımını görebilirsiniz. Ayrıca ne kadar tasarruf ettiğinizi de göreceksiniz! ?

Şimdi alıp satmaya başlayın! Yakında daha fazla DEX, havuz ve token eklenecek.

Kripto Varlıklarınızla Ödül Kazanmak için Likidite Ekleyin

Önce “Havuzlar” sayfasında cüzdanınızı bağlayın.

Yeni bir likidite havuzu oluşturma: +Yeni Havuz Oluştur’a tıklayarak bir token çifti için yeni bir likidite havuzu oluşturun. Eklemek istediğiniz token oranını (havuzun fiyatını belirler) ve AMP faktörünü* yazın.

  • AMP = Amplifikasyon faktörü demektir. Güçlendirilmiş havuzlar çok daha yüksek sermaye verimliliğine sahiptir. Daha dar bir fiyat aralığında daha yüksek AMP, daha yüksek sermaye verimliliği sağlar.

Mevcut havuzlara likidite ekleyin: Bir token çifti seçin ve + simgesine tıklayın. Gerekli kripto paraları bir (veya daha fazla) havuza yatırarak likidite ekleyin. Cüzdanınızda havuz payınızı temsil eden KyberSwap LP havuz token varlıklarınızı alacaksınız ve bu sayede bu havuz için ödül kazanmaya başlayacaksınız.

KyberSwap’ın Cronos’ta çok kısa süre önce başlatıldığını unutmayın lütfen, bu nedenle başlangıçta KyberSwap havuz sayısı kısıtlıdır.

Likidite pozisyonlarını görüntüleyin: ‘Havuzlarım’ sayfasında, tüm likidite pozisyonlarınızı görüntüleyebilir, likidite ekleyebilir ve oradan likiditeyi istediğiniz zaman geri çekebililirsiniz. Likidite pozisyonunuzu göremiyorsanız, ‘Katıldığınız bir havuzu görmüyor musunuz? seçeneğine tıklayarak manuel olarak ekleyebilirsiniz.

Kyber ile ortak likidite madenciliği kampanyalarına ulaşmak ve öneri sunmak isteyen tüm Cronos projelerini büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz! Daha fazlasını buradan öğrenin.

Neden KyberSwap’ı kullanmalısınız?

KyberSwap’ta alım satım yapanlar ve likidite sağlayıcıları, tipik AMM DEX’lerde bulunmayan güçlü avantajlardan yararlanırlar.

Dinamik Ticaret Yönlendirme/DEX Toplama: Al satı yaparken kripto paralar en uygun fiyatlarla takas edilir. Likidite, desteklenen ağlarda herhangi bir token takası için daha iyi fiyatlar elde etmek adına farklı farklı merkezi olmayan borsalardan toplanır. Bireysel DEX’lerde işlem yapmak yerine, en iyi fiyat neredeyse işlem oradan yapılır.

Güçlendirilmiş Likidite Havuzları: Likidite sağlayıcıları, azaltılmış kayma oranları ile mükemmel sermaye verimliliğinin keyfini çıkaran güçlendirilmiş havuzlar kullanır. Aynı havuz ve anı hacim ile, fiyat değişkenliği düşük olan sabit token çiftleri (örneğin USDT/USDC), diğer platformlara kıyasla 400 kata kadar iyileştirilmiş kayma oranının keyfini çıkarabilir. Likidite sağlayıcıları daha az sermaye ile daha yüksek getiri elde edebilirler.

Dinamik Ödüller: Ödüller, havuzdaki işlemlerden otomatik olarak toplanan ücretlerle, getirileri en üst düzeye çıkarmak ve likidite sağlayıcıları için kalıcı kayıpların etkisini azaltmak için piyasa koşullarına göre dinamik olarak ayarlanır.

Herkese Açık: İsteyen herkes hemen bir havuz oluşturabilir veya mevcut havuzlara likidite ekleyebilir. Tüm Dapp, DEX toplayıcısı veya bireysel kullanıcı bu likiditeye anında erişebilir. KyberSwap; 1inch, 0x, Matcha ve Slingshot ile zaten entegredir; daha fazla DApps ve proje ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

Güvenilir ve Güvenli: KyberSwap’ın kod tabanı, Chain Security gibi dış denetleyiciler tarafından denetlenmiştir; KyberSwap topluluk incelemesi için de Github’da açık kaynak kodludur. KyberSwap, üçüncü taraf oracle’ları kullanmaz, bu nedenle harici oracle risklerine karşı savunmasız değildir. Ayrıca merkezi olmayan sigorta sağlayıcısı Unslashed Finance tarafından 20 Milyon $’a kadar sigortalanmıştır.

Cronos’taki DeFi Geliştiricilerine Davet

Kyber, Cronos ekosistemi için sürdürülebilir ve ölçeklenebilir bir likidite altyapısı oluşturmayı hedefliyor.

Cronos ekosistem oyuncularını en iyi fiyatlarla işlem yapmak ve daha yüksek sermaye verimliliği ile yüksek getirinin keyfini çıkarmak için KyberSwap’ı kullanmaya ve likidite eklemeye davet ediyoruz! Tüm Dapp veya DEX Toplayıcılar; merkezi olmayan alım satım, likidite sağlama veya getiri çiftçiliği için KyberSwap API’sini kullanabilir ve bu sayede kendi DeFi Dapp’lerinde mükemmel oranlar elde edebilirler.

DeFi projeleri ayrıca Kyber ile ortak likidite madenciliği kampanyaları önerebilir ve ekosistem fonumuzdan KNC alabilir!

KyberSwap ile geliştirme yapmak için lütfen geliştirici belgelerimize göz atın.

Platformlarında KyberSwap istatistiklerini takip eden CoinGecko, Coinmarketcap, DeFi Pulse, DeBank, DeFi Llama, vfat.tools, APY.vision, Token Terminal ve DEXTools gibi veri analizi siteleri ile yakın bir şekilde çalışıyoruz.

Güncel kalmak için Twitter ve Discord’da bizi takip edin! Buradan hemen KyberSwap’ta işlem yapmaya başlayabilir ya da bir göz atabilirsiniz!

Kyber Network ile her zaman ileriye!

Kyber Network Hakkında

Kyber Network, DeFi için sürdürülebilir bir likidite altyapısı sağlamayı hedefliyor. Bir likidite merkezi olarak Kyber; Dapps, toplayıcılar, DeFi platformları ve bireysel kullanıcılara en iyi oranları sağlamak için çeşitli protokollerden ve kaynaklardan gelen likiditeyi birleştirir. (KyberSwap gibi)

Kyber Network’e herkes likidite katkısında bulunabilir. Kyber, likidite ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı protokollere entegre edebilir. Geliştiriciler Kyber’ı kullanarak anında token takas hizmetleri, ERC20 ödeme akışları ve finansal DApp’ler dahil olmak üzere yenilikçi uygulamalar geliştirebilirler ve bu da herhangi bir token’ın istenilen her yerde kullanılabilir olduğu bir dünya oluşturmaya yardımcı olur.

Kyber, 100'den fazla entegre projeye güç veriyor ve kuruluşundan bu yana 7 milyar ABD dolarının üzerinde işlemin gerçekleştirilmesini sağladı.

Türkiye Topluluğumuza Sosyal Medyadan da Ulaşın ⬇️

?? Twitter | Telegram | Discord (TR Kanalı Var)

? Global: Twitter(Kyber Network)| Twitter(KyberDAO) | Telegram ⭐

Discord | Website | Forum | Blog | Twitter | Reddit | Facebook | Developer Portal | Kyber Tracker | KyberWidget Generator | Github | KyberDMM | KyberDMM Docs


KyberSwap, Cronos Ağına En İyi Kur Oranlarını ve Sermaye Verimliliğini Getirdi was originally published in Kyber Network on Medium, where people are continuing the conversation by highlighting and responding to this story.>> View on Kyber Netwok

Join us on Telegram

Follow us on Twitter

Follow us on Facebook

You might also like

LATEST NEWS

LASTEST NEWS