[Kyber Netwok] KyberSwap, Artık BitTorrent Zincirinde de Kullanılabilir!

KyberSwap, 4 ay sürecek likidite madenciliği ve teşvik ödülleri ile BitTorrent Chain (BTTC) ile ortaklığını duyurdu.

Kyber Network ve BitTorrent, KyberSwap’ın BitTorrent Chain (BTTC) ile 11. zincir entegrasyonunu duyurmaktan büyük mutluluk duyuyor! Ek olarak, kullanıcılara 1,5 milyon dolardan fazla likidite madenciliği ve ticaret teşvik ödülü sağlanacak.

Bu ortaklık, en iyi alım satım ve kazanç oranlarının, kullanım kolaylığının, güvenliğin ve multi-zincir özelliklerinin birleşik faydalarıyla DeFi’nin benimsenmesini hızlandıracak! 🎉

16 Mart’ta BTTC ile AMA’mızı izlemiş olanlarınız, ortaklığımız ile ilgili ilk elden ayrıntıları duymuşsunuzdur! Eğer kaçırdıysanız, üzülmeyin! AMA’yı buraya kaydettik (İngilizce) ki Kyber ailesi hiçbir şeyi kaçırmasın!

https://medium.com/media/aa96a9c5d7387247e040772102b17d05/href

Daha yakın zamanda da Kyber Network, TRON DAO Youtube kanalının bir podcast serisi olan Around the Block’ta (ATB) de ağırlandı ve burada KyberSwap/BitTorrent işbirliği, çoklu zincir ve zincirler arası birlikte çalışabilirliğin bugünü ve geleceği hakkında sohbet ettik! Tekrarı burada (İngilizce)!

https://medium.com/media/273e0e14a77cdeef63053ce5f2cd716b/href

Bir Zincirin İhtiyacı Olan Her Şey, Sadece Bir Merkeziyetsiz Borsada

KyberSwap, alanında en önde gelen çok zincirli DEX’tir ve tüm DeFi’de işlem yapıp en iyi oranları kazanabileceğiniz yerdir. Wrapped BTC (WBTC) ve Dinamik Piyasa Yapıcılığı (DMM) gibi kavramların öncüsü olan KyberSwap, BitTorrent Chain ile 11. zincir entegrasyonunu duyurmaktan da büyük mutluluk duyuyor. Mevcut zincir entegrasyonları Ethereum, Avalanche, Polygon, BNB, Cronos, Fantom, Arbitrum, Velas, Aurora ve Oasis Emerald’dır. Mart 2022 itibarıyla KyberSwap, TVL açısından 7 numaralı DEX oldu ve 8 milyar ABD dolarının üzerinde işlem hacmini yakaladı.

BTTC’ye entegre edilen ilk DEX’lerden biri olan KyberSwap, kapsamlı bir Likidite Havuzu seti ile birlikte bir DEX’te birlikte çalışabilirlik açısından zincirinin ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlayarak diğer DEX’lere veya toplayıcılara olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

KyberSwap; Ethereum, BNB zinciri ve Tron ağı ile BTTC ve çapraz zincir köprülemede en fazla likiditeye ve takasa sahip DEX olacak mı? BTTC ile ortaklığımızda kesinlikle bunu umuyoruz. 🤩

BitTorrent Zinciri (BTTC) nedir?

Halihazırda dünya çapında bir isim olan BitTorrent, PoS (Proof-of-Stake) mekanizmasını benimseyen ve Ethereum, TRON ve BNB Zincirlerinde akıllı sözleşmelerin ölçeklendirilmesi için yan zincirleri kullanmak adına tasarlanmış bir EVM çapraz zincir protokolüdür. Önümüzdeki 4 ay boyunca KyberSwap ve BTTC kullanıcıları, aylık ticaret yarışmaları, topluluk ödülleri ve KyberSwap ile ağa katılan tüm kullanıcılar için özel bir airdrop ile 1,5 milyon ABD Dolarından fazla likidite madenciliği teşviklerine katılabilir.

BTTC özelliklerini kullanmak için kullanıcıların uzantı cüzdanlarını indirmeleri/eklemeleri ve hesap adresini BTTC’ye bağlamaları gerekir. BTCC şu an iki cüzdan uzantısını, TronLink ve MetaMask’ı destekliyor. Ancak KyberSwap’ın şu anda yalnızca Metamask’ı desteklediğini unutmayın. MetaMask Cüzdanınızı BitTorrent Zincirine nasıl bağlayacağınızı öğrenmek için bu kılavuzu (İngilizce) okuyun.

Neden KyberSwap’ta Likidite Eklemeliyiz?

KyberSwap, likidite sağlayıcılarına (LP’ler) en iyi işlem oranlarını ve cazip teşvikler-getiriler ile kazançlarını en üst düzeye çıkarma fırsatını verir.

 • Güçlendirilmiş Likidite Havuzları: Son derece yüksek sermaye verimliliğine sahiptir. AMM’lere kıyasla daha iyi likidite ve oranlar elde etmek için daha az token gerekir.
 • Dinamik Ücretler: Piyasa koşullarına tepki veren ve LP’ler için getirileri optimize eden dinamik ücretler bulunur.
 • Güvenlik: KyberSwap, ChainSecurity tarafından denetlenir ve Unslashed Finance tarafından 20 milyon dolara kadar sigortalıdır.
 • Herkese Açık: Herhangi bir alıcı (örneğin Dapp, toplayıcı veya son kullanıcı) bu likiditeye erişebilirken, herkes herhangi bir token çifti için KyberSwap havuzlarına kolayca likidite ekleyebilir.
 • Merkezi Oracle Yok: Üçüncü taraf veya merkezi fiyat sağlayıcı oracle riski yoktur. Oracle’lar, blok zinciri olmayan kaynaklar ile blok zinciri kaynakları arasında bilgi paylaşan bir orta yazılıma atıfta bulunur (blok zincirini dış dünyaya bağlayan orta seviye yazılım diyebiliriz).

KyberSwap ile BTTC kullanıcıları en iyi oranlarla alım-satım yapabilir ve kazanabilirler! Çok zincirli DeFi özelliklerinin hepsine KyberSwap ile erişin.

Ve hepsi bu değil! Yakında daha da fazla entegrasyon, daha fazla özellik ve çok daha fazla ödül gelecek! Takipte kalın. 😎

KyberSwap HERKESE KAZANDIRAN Alım-Satım Yarışması

Katılan herkesin kazandığı, 30,000$ ödüllü Kyber+BTTC Alım Satım Yarışması

Bu heyecan verici ortaklığı başlatmak için KyberSwap, 30.000$’lık KNC ödül havuzuyla Herkese Kazandıran bir Alım Satım Yarışması düzenliyor!

~21–30 Nisan arasında, ödül havuzundan payınızı almak için BTTC’de herhangi bir token takası yapın (tek seferde minimum 100$’lık)! Ağda hangi token’ları alıp satacağınız tamamen size kalmış, sadece BTTC ağında KyberSwap’ı kullanmanız yeterli. Hızlıca aşağıda adımları toparladık.

Nasıl Ödül Havuzundan Pay Alırım:
1. Adım: kyberswap.com’u ziyaret edin

2. Adım: BitTorrent Zincirinde olduğunuzdan ve cüzdanınızda transfer ücretleri için BTT token olduğundan emin olun.

3. Adım: HERHANGİ bir token alım satımı gerçekleştirin. Minimum işlem hacmi 100$’dır.

Gleam Çekilişi

Türkçe çeviri

Yaklaşan Gleam Kampanyamızda, ayrıca 5 şanslı kişiye dağıtmak için toplam 200$ değerinde KNC’miz var! Burada da tek yapmanız gereken bazı basit görevleri takip etmektir. 5 şanslı kazanan 40$’lık KNC’yi kapacak!

Tüm detaylar yakında açıklanacak, bu yüzden duyurularımızı takip etmeye devam edin lütfen.

BTCC’de Likidite Madenciliği

En iyisini sona sakladık! BitTorrent, 1,5 milyon dolarlık likidite madenciliği kampanyasıyla KyberSwap’ta likiditeyi artıracak!

~21 Nisan‘da başlayarak; likidite sağlayıcıları, önümüzdeki 4 ay boyunca BTT ve KNC ödüllerinde 1.5 milyon $’lık havuzdaki paylarının kilidini açmak için KyberSwap’taki uygun havuzların herhangi birine, istedikleri miktarda likidite ekleyebilirler. (Kazanç oranlarını hemen kontrol edebilirsiniz, bu likidite madenciliği teşvik ödüllerinde, yatırımınız verilen oran üzerinden kar getirecektir.)

Varlıklarımızı BTCC’ye Nasıl Köprüleriz?

Varlıklarınızı Ethereum, BNB zinciri veya Tron ağından BTTC’ye taşımak için BitTorrent Köprüsü’nü kullanmanız yeterlidir. Lütfen kripto para transferlerinin ağlar arası direkt yapılmadığını unutmayınız. Örneğin ETH ağından BNB ağına direkt transfer yapamazsınız. Gönderen ve alıcı ağlar uyumlu olmalıdır. Fakat bir merkezi borsadan, ilgili token’ların desteklendiği ağlar arasında seçim yaparak, yine o ağ üzerinde bir adrese transferler yapılabilir. Ağlar arası köprüleme yapmak isterseniz de tüm süreç hızlı ve basittir! Nasıl yapılacağını öğrenmek için bu kullanışlı kılavuza (İngilizce) başvurabilirsiniz!
*BTTC’deki transfer ücretlerinin BTT token ile ödendiğini unutmayın. Hesabınızda BTT olmadan ağda transfer yapamazsınız.

Kampanya ile İlgili Önemli Detaylar:

Başlangıç: ~21 Nisan, 20:00 GMT+8
Süre:
4 ay
Havuzlar:

 • USDT_t-USDT_b (AMP 200)
 • USDT_t-USDT_e (AMP 200)
 • TRX-USDT_t (AMP 1.5)
 • WBTT-USDT_t (AMP 1.5)
 • WBTT-TRX (AMP 1)
 • KNC_e-ETH (AMP 2.1)
 • KNC_b-USDT.b (AMP 1.5)

Vesting: Vesting/bekleme süresi YOK!

Token Sözlüğü (BTTC Ağındaki Token’lar İçin):

 • BNB: BNB Ağından BitTorrent Ağına köprülenmiş BNB.
 • BTT: Tron Ağından BitTorrent Ağına köprülenmiş BTT.
  BTCC’nin yerel gas token’ıdır.
 • ETH: ETH Ağından BitTorrent Ağına köprülenmiş ETH.
 • KNC_b: BNB ağından BitTorrent Ağına köprülenmiş KNC.
 • KNC_e: Ethereum ağından BitTorrent Ağına köprülenmiş KNC.
 • TRX: TRON ağından BitTorrent Ağına köprülenmiş TRX.
 • USDC_b: BNB ağından BitTorrent Ağına köprülenmiş USDC.
 • USDC_e: Ethereum ağından BitTorrent Ağına köprülenmiş USDC.
 • USDC_t: TRON ağından BitTorrent Ağına köprülenmiş USDC.
 • USDT_b: BNB ağından BitTorrent Ağına köprülenmiş USDT.
 • USDT_e: Ethereum ağından BitTorrent Ağına köprülenmiş USDT.
 • USDT_t: TRON ağından BitTorrent Ağına köprülenmiş USDT.
 • WBTC_e: Ethereum ağından BitTorrent Ağına köprülenmiş WBTC (Wrapped Bitcoin).
 • WBTT: BitTorrent Ağında Wrapped BTT. Değeri, BTT ile 1: 1'dir.
  Akıllı sözleşmelerle etkileşim kurmak için kullanılır.

$BTT ve $KNC Getiri Çiftliği Nasıl Yapılır:

 1. kyberswap.com’u ziyaret edin
 2. BTTC ağında olduğunuzdan ve işlem ücretleri için BTT token sahibi olduğunuzdan emin olun.
 3. Havuzlar sayfasını ziyaret edin ve uygun havuzlara likidite ekleyin. Uygun Rainmaker havuzları, bir yağmur damlası 💧 simgesiyle tanımlanabilir. Likidite ekledikten sonra havuz payınızı temsil eden Likidite Sağlayıcı (LP) token varlıklarını alacaksınız.
 4. Ardından, Çiftlik sayfasına gidin ve likidite eklemek istediğiniz çiftlikte önce Onayla butonuna tıklayın. Onaylandıktan sonra, LP token varlıklarınızı çiftliğe koyun. Ardından stediğiniz zaman hasat edilebilecek BTT ve/veya KNC ödüllerini almaya başlayacaksınız.
 5. Ödüllerinizi istediğiniz zaman toplayabilirsiniz. Bazı ödüller için Vesting (Bekleme) süresi yoktur.
 6. Vesting (Bekleme) süresi olan ödüllerde, kilitleri açıldıktan sonra ödülleri talep etmek için Vesting sekmesine gidin. Vesting süresi dolan ödüller her zaman talep edilebilir.
 7. Likiditeyi kaldırmak için, önce Çiftlik sayfasındaki LP token’larınızı geri alın (unstake), ardından likidite pozisyonunuzu görüntülemek ve kaldırmak için Havuzlarım sayfasına gidin. Daha fazla ayrıntı için, likiditenin nasıl kaldırılacağına ilişkin bu kılavuzu (İngilizce) okuyun.

Getiri Çiftçiliği hakkında ayrıntılı talimatlar için Eğitim Videomuzu izleyin! Bu video örneği Ethereum’dadır, ancak adımlar BitTorrent Ağı’nda benzer şekilde işler.

https://medium.com/media/30419205ab6d4a34929458573b8ad382/href

BitTorrent Zinciri Hakkında:

BitTorrent Zinciri (BTTC), PoS (Proof-of-Stake) mekanizmasını benimseyen ve akıllı sözleşmelerin ölçeklendirilmesi için yan zincirlerden yararlanan, dünyanın ilk heterojen, çapraz zincirli, birlikte çalışabilirlik protokolüdür. Artık Ethereum, TRON ve BSC’nin genel zincirleriyle birlikte çalışabilirliği kullanıcılarına sunuyor.

EVM ile uyumlu olan BitTorrent Chain, varlıkların genel genel zincirler arasında sorunsuz transferini kolaylaştırır.

Website | Telegram | Medium | GithubDocs

Kyber Network Hakkında

Kyber Network, herhangi token’ın istenilen herhangi bir yerde kullanılabilir olduğu bir dünya inşa ediyor. Amiral gemimiz Merkezi Olmayan Borsamız (DEX) KyberSwap.com, DeFi’de alım satım yapacaklar için en iyi oranları sağlar ve likidite sağlayıcıları için de getirileri en üst düzeye çıkarır.

KyberSwap, 100'den fazla entegre projeye güç veriyor ve başlangıcından bu yana binlerce kullanıcı için 7 milyar ABD Doları değerinde işlemi gerçekleştirdi. Şu anda Ethereum, BNB Chain, Polygon, Avalanche, Fantom, Cronos, Arbitrum, Velas, Aurora, Oasis ve BitTorrent dahil olmak üzere 11 zincirde çalışmaktadır.

🇹🇷 Twitter | Telegram | Discord (TR Kanalı Var)

🌎 Global: Twitter(Kyber Network)| Twitter(KyberDAO) | Telegram ⭐

Website | Forum | Blog | Reddit | Facebook | Developer Portal | Github |KyberSwap| KyberSwap Docs


KyberSwap, Artık BitTorrent Zincirinde de Kullanılabilir! was originally published in Kyber Network on Medium, where people are continuing the conversation by highlighting and responding to this story.>> View on Kyber Netwok

Join us on Telegram

Follow us on Twitter

Follow us on Facebook

You might also like

LATEST NEWS

LASTEST NEWS