[Kyber Netwok] Avalanche Rush Ödüllerinde 2. Aşama!

KyberSwap, Avalanche ile ortaklaşa yürüttüğü likidite madenciliğinin 2. Aşamasına da ~1 milyon$ ödülle başladı. Hemen ayrıntıları öğrenin ⬇️

8 ay önce KyberSwap, Avalanche Network üzerinde başlatıldı. 🎉 Avalanche Foundation ile işbirliğimizin 1. Aşamasında, Avalanche ağında DeFi ekosistemi için gelişmiş likidite ve oranlar sağlamada büyük başarı sağladık. Ek olarak, Kyber Network ağda diğer popüler ekosistem projeleriyle işbirlikleri de başlattı.

Şimdi, Avalanche Ağında Likidite Madenciliğimizde uzun zamandır beklenen 2. Aşamanın başladığını duyurmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz.

21 Mart 2022'den itibaren, likidite sağlayıcıları KyberSwap’taki (Avalanche Ağında) uygun havuzlara istedikleri miktarda likidite ekleyebilir ve önümüzdeki 4 ay boyunca AVAX ve KNC için likidite madenciliği ödüllerindeki ~1 milyon $’lık paylarının kilidini açabilirler.

Avalanche Hakkında

Avalanche, yüksek verime ve neredeyse anında işlem kesinliğine sahip açık ve de programlanabilir bir akıllı sözleşmeler platformudur. Yüksek performansı Avalanche’ı; DeFi Dapp’leri ve NFT’ler için popüler, hızla büyüyen bir platform haline getirdi. KyberSwap, Avalanche’ta gelişen DeFi ekosistemi için kritik likidite altyapısı sağlamada hayati bir rol oynamaya devam edecek.

“Likidite fırsatlarını artırmak, DeFi ekosistemini büyütmede ve topluluğa yeni katılımcıları davet etmede önemli bir faktördür. Kyber’ın sürdürülebilir bir likidite altyapısı sağlama vizyonunu destekliyoruz ve Avalanche üzerinde daha değerli bir ekosistem kuran protokollerini memnuniyetle karşılıyoruz.” — Emin Gün Sirer, Founder of Avalanche

Neden KyberSwap’ı Kullanmalıyım?

KyberSwap’taki likidite sağlayıcıları, tipik AMM’lerde bulunmayan önemli avantajlardan yararlanır.

 • En İyi Fiyat Toplayıcısı: Diğer DEX’lerdeki alım satım işlemlerine kıyasla, Avalanche ağında KyberSwap’ı kullanarak en iyi oranları alacaksınız. Bu, TraderJoe, Pangolin ve sermaye açısından verimli KyberSwap havuzlarımız dahil olmak üzere onlarca DEX’ten gelen likiditeyi toplayan Dinamik Alım-Satım Yönlendirme özelliğimiz aracılığıyla mümkündür! Kısacası, KyberSwap size piyasadaki en iyi fiyatı getirmek için DEX’leri tarayacak ve siz de KyberSwap’ta direkt en iyi fiyattan (ekstra ücret ödemeden) işlem yapacaksınız.
 • Güçlendirilmiş Likidite Havuzları: Likidite sağlayıcıları, azaltılmış ticaret kayması ve mükemmel sermaye verimliliğinin keyfini çıkaran güçlendirilmiş havuzlar kullanırlar. Aynı havuz ve ticaret boyutu ile, fiyat aralığında (örneğin USDT/USDC) düşük değişkenliğe sahip istikrarlı token çiftleri, diğer platformlara kıyasla 400 kata kadar daha iyi kaymanın keyfini çıkarabilir. Likidite sağlayıcıları daha az sermaye ile daha iyi fiyatlar sağlayabilir ve bu sayede daha fazla ücret kazanabilirler.
 • Dinamik Ücretler: Protokol ücretleri, havuzdaki işlemlerden otomatik olarak toplanan ücretlerle, getirileri en üst düzeye çıkarmak ve likidite sağlayıcıları için kalıcı kayıpların etkisini azaltmak için piyasa koşullarına göre dinamik olarak ayarlanır.
 • Herkese Açık: Herkes bir havuz oluşturabilir veya mevcut havuzlara likidite ekleyebilir; herhangi bir Dapp, DEX toplayıcı veya son kullanıcı bu likiditeye erişebilir. KyberSwap zaten 1inch, Paraswap, 0x, Matcha ve Slingshot gibi önde gelen DEX’ler ile entegre çalışıyor.
 • Güvenilir: KyberSwap’ın kod tabanı, Chain Security gibi dış denetçiler tarafından denetlenmiştir ve topluluk incelemesi için Github’da açık kaynaktır. KyberSwap, üçüncü taraf oracle’ları kullanmaz, bu nedenle harici oracle risklerine karşı savunmasız değildir. KyberSwap ayrıca merkezi olmayan sigorta sağlayıcısı Unslashed Finance tarafından 20 Milyon $’a kadar sigortalıdır.

Avalanche Rush Getiri Çiftçiliği

Rainmaker + Avalanche Rush Likidite Madenciliği Programının bir parçası olarak, kullanıcıları teşvik etmek ve ödüllendirmek için TOPLAMDA yaklaşık 5,8 Milyon $ değerinde KNC ve AVAX token tahsis edildi. 1. Aşamada likidite sağlayıcılarına 1 milyon dolar verildi.

Ve şimdi, Aşama 2 için de 1 milyon $ + daha tahsis edildi.

Geri kalanı ise Aşama 3 için ayrıldı. 🤩

Aşama 2, 21 Mart 2022 tarihinde, 4 havuza dağıtılan AVAX ve KNC teşviklerinde $1M+ ile başladı. Yararlanmak isteyenler acele etsinler! ⭐️

Önemli Detaylar:

 • Başlangıç: 21 Mart 2022
 • Süre: 4 ay
 • Ödül: ~$300,000 $AVAX olarak VE ~$750,000 $KNC olarak
 • Havuzlar:
  USDC.e-USDT
  USDT.e-USDT
  ETH.e-WAVAX
  KNC-WAVAX
 • Vesting Süreleri:
  USDC.e-USDT: ~60 gün
  USDT.e-USDT: ~60 gün
  ETH.e-WAVAX: VESTING SÜRESİ YOK
  KNC-WAVAX: VESTING SÜRESİ YOK

Vesting Nedir: Staking ödüllerinizi talep ettiğiniz zaman, ödüller bir bekleme dönemine girer. (Her zaman olmak zorunda değil ve süresi havuza göre değişkendir.) Bu bekleme yani vesting dönemi sonunda; cüzdanınıza çekmeye hazır olacaktır. Lütfen vesting sekmesinden kontrol ediniz.

Avalanche Rush Kampanyasına Nasıl Katılabilirim?

Varlıklarınızı Avalanche’a Köprüleyebilirsiniz: Ethereum ağındaki token varlıklarınızı, varlıkları blok zincirleri arasında aktaran zincirler arası köprüler olan Avalanche Bridge veya Multichain.org aracılığıyla kolayca Avalanche ağına taşınabilir. ERC20 varlıklarını Avalanche C-Chain (Mainnet) Metamask cüzdanınıza aktarmak için bu köprüleri kullanın. — Direkt Avalanche ağına gönderim yapan borsaları da deneyebilirsiniz.
Varlıklar arasında köprü oluşturduktan sonra, varlıkler WETH.e, USDT.e vb. olarak görüntülenebilir; kullanıcıların bunları Metamask cüzdanında görüntülemek için özel token adresleri eklemeleri gerekecektir (Metamask’ta Varlıklar sekmesinin altındaki token ekleme seçeneği ile). Lütfen varlıkların kanıtı sayfasında desteklenen varlıkların adreslerine de bakın.

Nasıl $AVAX ve $KNC Çiftçiliği Yapabilirim?

 1. kyberswap.com’u ziyaret edin
 2. Avalanche ağında olduğunuzdan ve Avalanche’ta gas işlem ücretleri için AVAX token sahibi olduğundan emin olun.
 3. Havuzlar sayfasını ziyaret edin ve uygun havuzlara likidite ekleyin. Uygun çiftçilik havuzları, bir yağmur damlası emojisi ile tanınabilir. Likidite ekledikten sonra havuz payınızı temsil eden Likidite Sağlayıcı (LP) token’ları alacaksınız.
 4. Ardından, Çiftlik sayfasına gidin ve likidite eklemek istediğiniz çiftlikte Onayla’ya tıklayın. Onaylandıktan sonra LP token’larınızı çiftliğe koyun ve istediğiniz zaman hasat edebileceğiniz AVAX ve KNC ödüllerini almaya başlayın! 🎉

5. Ödüllerinizi istediğiniz zaman toplayın. Ödülleri topladığınızda, her blokta ödüllerin açıldığı bir hak kazanma dönemi “vesting” başlar (hak kazanma süresi token çiftine göre değişebilir/olmayabilir).

6. Kilitleri açıldıktan sonra ödülleri talep etmek için Vesting sekmesine gidin. Kilidi açılmış ödüller her zaman talep edilebilir. Tam hak kazanma süresinden sonra kilidi açılmış tüm KNC ödüllerini istediğiniz zaman cüzdanınıza çekebilirsiniz.

7. Likiditeyi kaldırmak için: Önce Çiftlik sayfasındaki LP token’larınızı geri alın, ardından likidite pozisyonunuzu görüntülemek ve kaldırmak için Havuzlarım sayfasına gidin. Daha fazla ayrıntı için, likiditenin nasıl kaldırılacağına ilişkin bu kılavuzu (İngilizce) okuyun.

Getiri Çiftçiliği hakkında ayrıntılı talimatlar için Eğitici Videomuzu izleyin! Bu video örneğindeki işlemler Ethereum ağındadır , ancak adımlar Avalanche ağında da benzer şekilde yapılır.

https://medium.com/media/30419205ab6d4a34929458573b8ad382/href

Kyber Network Hakkında

Kyber Network, DeFi için sürdürülebilir bir likidite altyapısı sağlamayı hedefliyor. Bir likidite merkezi olarak Kyber; Dapps, toplayıcılar, DeFi platformları ve bireysel kullanıcılara en iyi oranları sağlamak için çeşitli protokollerden ve kaynaklardan gelen likiditeyi birleştirir. (KyberSwap gibi)

Kyber Network’e herkes likidite katkısında bulunabilir. Kyber, likidite ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı protokollere entegre edebilir. Geliştiriciler Kyber’ı kullanarak anında token takas hizmetleri, ERC20 ödeme akışları ve finansal DApp’ler dahil olmak üzere yenilikçi uygulamalar geliştirebilirler ve bu da herhangi bir token’ın istenilen her yerde kullanılabilir olduğu bir dünya oluşturmaya yardımcı olur.

Kyber, 100'den fazla entegre projeye güç veriyor ve kuruluşundan bu yana 7 milyar ABD dolarının üzerinde işlemin gerçekleştirilmesini sağladı.

Türkiye Topluluğumuza Sosyal Medyadan da Ulaşın ⬇️

🇹🇷 Twitter | Telegram | Discord (TR Kanalı Var)

🌎 Global: Twitter(Kyber Network)| Twitter(KyberDAO) | Telegram ⭐

Discord | Website | Twitter | Forum | Blog | Reddit | Facebook | Developer Portal | Github |KyberSwap| KyberSwap Docs


Avalanche Rush Ödüllerinde 2. Aşama! was originally published in Kyber Network on Medium, where people are continuing the conversation by highlighting and responding to this story.>> View on Kyber Netwok

Join us on Telegram

Follow us on Twitter

Follow us on Facebook

You might also like

LATEST NEWS

LASTEST NEWS